Скандинавський стиль в інтер’єрі

Елегантний та нейтральний скандинавський стиль підійде будь-якому приміщенню – квартирі, будинку, офісу чи номеру готелю. Якщо спробувати охарактеризувати напрямок одним словом, вийде слово «чистота». Особливість концепції обгрунтованості кожної деталі, до найменших. Жодна річ не займає місце без мети, у всього є своя унікальна функція.

Кому потрібен Скандинавський стиль?

Продуманий та легкий скандинавський дизайн – це справжня знахідка для тих, хто любить бездоганний порядок. Мешканці Північної Європи високо цінують сонячне світло, яке в них у дефіциті.

У скандинавському інтер’єрі немає зайвих аксесуарів та марних речей, він простий та екологічний, але при цьому максимально раціональний та комфортний. Під час Другої світової війни Швеція активно поповнює свою скарбницю, постачаючи залізняк до Німеччини. Після цього північноєвропейська держава переживає економічну реформу: незаможні тепер мають сплачувати менше податків, а фінансова еліта та середній клас – більше. На тлі цих змін з’являється ідея, що красиві меблі з масиву та комфортні диванчики можуть бути доступні не лише багатіїв. Вітер змін надихає художників на створення культової концепції. Роками народження скандинавського дизайну вважають 1950-ті, а першими країнами-адептами – Данію, Норвегію, Швецію та Фінляндію.

Такий інтер’єр актуальний донині і набридати, схоже, не збирається.

Характерні кольори, фактури та матеріали

Білий колір на п’єдесталі. Додаткові кольори – бежевий, чорний, попелясто-сірий, блідо-блакитний та відтінки світлого дерева. Нейтральні тони дають спокій та відчуття свободи. У сучасних скандинавських інтер’єрах з’являються яскраві колірні акценти, які лише підкреслюють загальну чистоту.

Головна особливість скандинавського дизайну полягає в тому, що виробники, прагнучи лаконічності та відсутності зайвих деталей, ніколи не забувають про красу та витонченість своїх меблів.

Скандинавський дизайн зазвичай доповнюється смугастими килимками, простими вазами зі скла, фарфоровими свічниками та кімнатними рослинами. На стіни вішають велику кількість дзеркал, які роблять приміщення візуально ще чистішим і просторішим. Підлога вистилається неяскравим дерев’яним паркетом. Щоб витримати стиль, вам знадобляться високі стелі, світлі стіни і великі вікна з однотонними шторами.

Демократичний скандинавський дизайн ідеально підходить і для міської квартири, і для заміського будинку, для затятих холостяків і для сімейних пар, для тих, хто цінує безпосередність і тепло домашньої обстановки, і для раціональних акуратистів. Це універсальний стиль, цілісний, гармонійний і комфортний.

Скандинави пишаються красою та витонченістю свого фірмового почерку. Меблі, створені людиною для людини, приносять тільки користь і нічого зайвого. Північноєвропейські дизайнери не женуться за ефектним зовнішнім виглядом фасаду. Краса сама народжується з простих ліній та чистих відтінків.