Вітальня – центральна зона помешкання, призначена для відпочинку, дозвілля, сімейних зборів. А головний об’єкт у ній – звісно, диван. У вітальню необхідно купувати зручний та практичний виріб. Правильно підібрані меблі формують інтер’єр і приносять максимум комфорту.
Як вибрати диван у вітальню
Вибір починається з визначення пріоритетів. Кожна сім’я має свої. Хтось влаштовує галасливі посиденьки, запрошує багато гостей. А значить потребує більшої кількості сидячих місць. Комусь важливо, щоб меблі були максимально м’якими, щоб із зручністю дивитися телевізор.
Деякі люди дуже мало часу проводять удома. Але люблять, щоб усі предмети у ньому ідеально поєднувалися. Тому вибирають диван у вітальню виключно на вигляд. Дуже важливо орієнтуватися на свій спосіб життя, звички, індивідуальні вподобання.
Крім цього, варто брати до уваги такі фактори:
- дизайн – така велика деталь задасть стиль усієї кімнати. Важливо, щоб вона виглядала ефектно, але не надто зухвало, не губилася на тлі інших, але й не затьмарювала їх;
- практичність – диван для вітальні – це більше ніж просто сидіння: на ньому можна спати, зберігати всередині речі. Модель-трансформер виявиться чудовим рішенням для невеликого житла;
- якість – конструкція дивана в зал має бути міцною, з надійними кріпленнями та безпечним механізмом;
- склад – натуральна сировина завжди краща з точки зору екологічності та довговічності, але меблі з хороших штучних матеріалів теж прослужать довго;
- вартість – навіть якісні сучасні моделі можуть коштувати недорого.
Якими бувають дивани у вітальню
Існує безліч меблевих виробів. Підібрати щось справді унікальне, що ідеально впишеться в конкретний інтер’єр, легко. Щоб вибрати диван у вітальню, його потрібно оцінити за низкою параметрів. Порівняти кілька екземплярів і вирішити, у якому з них краще втілені ці рішення.
Характеристики диванів у вітальню:
1. Розмір
Дуже важливо знайти диван для вітальні, що дозволить вільно пересуватися кімнатою. І залишити трохи простору для розкладання. Стандартні габарити меблів – це 90-210 см завширшки, 150-200 – завдовжки і 50-150 – заввишки. Глибина сидіння варіюється від 50 до 90 сантиметрів.
2. Кількість спальних місць
Односпальний диван має найменші габарити і зазвичай не розкладається. Спати на ньому буде зручно лише одному невисокому дорослому або дитині. Полуторні екземпляри мають поверхню від 1,7 до 2 метрів. На такому вже вдасться розміститися вдвох. Але щоб парі будь-якої комплекції було максимально комфортно, краще віддати перевагу двоспальному дивану. Для вітальні невеликого розміру це не дуже підійде. Адже він досить громіздкий і розкладається більш ніж на 2 м. Але коли метраж дозволяє, варто брати саме такий варіант.
3. Спосіб трансформації
У диванів для вітальні є кілька типів механізмів:
- акордеон – щоб його розкласти, достатньо потягнути сидіння на себе;
- викочування – низ оснащений коліщатками і виїжджає з-під верхньої частини;
- дельфін – нижня секція піднімається вгору;
- єврокнижка – зручний диван у зал, адже його дуже просто розкрити, буквально як книгу;
- поворотний – трансформується при повороті бічної частини під прямим кутом;
- седафлекс – цей диван для вітальні має підйомне сидіння, яке потрібно потягнути вгору.
Матеріали
Дивани у вітальню роблять із різних тканин та твердої сировини. Каркас буває дерев’яним, із ДСП або МДФ. Є великий вибір натуральних та штучних оббивок та наповнювачів.
Щоб вибрати диван у вітальню в Одесі, який точно сподобається, слід зважати на всі ці нюанси – і приходьте до нас у меблевий гіпермаркет Шостий Елемент.