Щоб грамотно підійти до питання вибору стінових панелей для внутрішнього оздоблення, слід розібратися з їх видами, сферою застосування, а також проаналізувати всі переваги та недоліки даного виду оздоблювального матеріалу.
Які бувають форми випуску стінових панелей?
Велика популярність стінових панелей для кімнат і всієї внутрішньої обробки є наслідком різноманітності форм випуску. Панелі для стін випускаються різних форм та видів.
Панелі з’єднують за допомогою шипів та пазів, шов від яких маскують спеціальними накладками. Ця особливість робить монтаж рейок дуже простим, а різноманітність кольорів дозволяє використовувати набірні панелі практично в будь-якому інтер’єрі приміщень. Довжина настінних панелей варіюється від 240 до 360 см, а ширина від 12 до 30 см.
Дерев’яні панелі подібної конструкції називаються вагонкою та додатково покриваються лаком або морилкою. Неприпустиме застосування вагонки у ванній кімнаті або у мокрих зонах будинку.
Великі прямокутні панелі мають досить значні габарити, що значно прискорює їх монтаж на стіни будинку. Для їхнього виготовлення застосовується як деревина, так і пластик, тобто ДСП або ПВХ. Даний матеріал може імітувати різні натуральні поверхні – камінь, деревину або цеглу, – так і мати на поверхні малюнок, який підійде для інтер’єру вітальнею, ванною або href=”/category-shop/spalni/”>спальні. Незважаючи на розміри, панелі досить легкі, і їх просто монтувати на лати або прямо на стіну за допомогою клею, як шпалери.
Сучасні гіпсовінілові стінові панелі у вигляді невеликих плиток дозволяють створювати оригінальні візерунки та рельєф на стінах великої площі. Зазвичай їх виробляють білими, а колор плит надають фарбою вибраного кольору. Види настінної плитки представлені трьома розмірними рядами:
- Малий, 30 на 30 см
- Середній, 60 на 60 см
- Великий, 90 на 90 см.
Окремі елементи панелей поєднують за допомогою замків. Це значно спрощує монтаж панелей для стін, а різноманітність форм дає можливість вибрати варіант, що максимально підходить до інтер’єру.
Де використовувати стінові панелі для обробки?
Великий вибір форм, кольорів та матеріалів панелей для внутрішнього оздоблення дозволяє використовувати їх практично в будь-яких інтер’єрах та типах приміщень, починаючи від ванних та тісних передпокоїв до дитячих кімнат, спалень та віталень.
Для оформлення дитячої найкраще підійдуть дерев’яні панелі або вагонка з бамбука, які вважаються найбільш екологічними та безпечними.
Для оформлення передпокою, кухні та ванної кімнати, тобто зон квартири з високою вологістю, віддавайте перевагу пластиковим або МДФ панелям із захисним покриттям. Завдяки декоративному захисному шару поверхня стінових панелей стійка до стирання, покриття не деформується під впливом високої вологості.
Для спалень і залів, приміщень, де потрібне створення спокійної або статусної обстановки, оптимальним буде використання дерев’яних панелей з натурального дерева, або гіпсовінілових матеріалів, що імітують дорогі матеріали – камінь або мармур.